Jakie płytki łazienkowe są dziś modne?

Większość osób stwierdzi, że na pewno białe i szare. Jest w tym trochę racji, jednak nie można stwierdzić, że na klasycznych, jasnych płytkach temat się kończy. Oczywiście są one chętnie wybierane ze względu na ponadczasowy charakter, jednak zauważyć można, że coraz częściej i chętniej sięgamy po odważną kolorystykę, motywy czy niesztampowe faktury. Podpowiadamy jakie płytki są prawdziwym hitem ostatnich sezonów!

Turkusowe lub niebieskie płytki o ciekawej fakturze

Płytki turkusowe czy niebieskie już jakiś czas temu były modne za oceanem. U nas dopiero od kilku sezonów cieszą się większym zainteresowaniem. Oczywiście w łazienkowych aranżacjach nie chodzi o to, by cała przestrzeń była wypełniona mocnym turkusem. Są to zazwyczaj akcenty kolorystyczne, dzięki którym możemy podkreślić i uwypuklić, to co chcemy. Płytki te wykorzystywane są w strefie umywalki lub prysznica. Mogą stanowić kontrapunkt kolorystyczny w jasnych łazienkach lub uzupełnienie innej kolorystyki. Turkusy dobrze komponują się z szarościami, czernią, brązem a także ze złotem. Można też pokusić się o uzupełnienie ich pomarańczami czy turkusami, a wtedy wnętrze może nabrać wręcz tropikalnego charakteru. Turkus jest tak naprawdę połączeniem niebieskiego i zielonego. W strefie umywalki, gdzie zazwyczaj zaczynamy i kończymy dzień, będzie wprowadzał harmonię, spokój oraz świeżość. Będzie też miał pozytywny wpływ na poczucie relaksacji i przekształcenie łazienki w prawdziwą strefę komfortu.

Płytki w wielkim formacie czy heksagonalne?

Płytki wielkoformatowe są jednymi z tych produktów, które mają coraz większą rzeszę zwolenników. Nie ma się czemu dziwić, bo to właśnie one idealnie nadają się przede wszystkim do nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji. Ze względu na dużą powierzchnię i stosowanie praktycznie niewidocznych łączeń, płytki te mają wpływ na optyczne powiększenie wnętrza i dlatego mogą być odpowiednim wyborem, nawet dla małych łazienek.

Innym typem płytek, które są dziś chętnie wybierane są płytki heksagonalne. Mają kształt plastra miodu i często właśnie tak są określane. Tak naprawdę praktycznie każdą stylizacje łazienki można uzupełnić nimi. Wszystko zależne jest jednak od kolorystyki płytek, a także i od ich wielkości. Heksagony mogą być motywem przewodnim lub tylko akcentem dekoracyjnym – ograniczeniem w tym przypadku jest jedynie wyobraźnia!


TagI

Paradyż, płytki, płytki heksagonalne, płytki szklane, płytki wielkoformatowe


Może Cię również zainteresować

Łazienka z motywem kwiatowym

Łazienka z motywem kwiatowym
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>