Styl boho w łazience

Klimatyczna, przytulna, urządzona w zgodzie z naturą — taka właśnie jest łazienka w stylu boho. Sama stylistyka jest wielokierunkowa i łączy w sobie różne kultury i style. Łazienka w stylu boho to zwykle przestrzeń, która scala elementy naturalne, vintage i etniczne, tworząc niepowtarzalny klimat. W poniższym wpisie chcemy przybliżyć tematykę związaną z aranżacją łazienki w stylu boho, jej kolorystyką i wyposażeniem. Zapraszamy!

Czym wyróżnia się łazienka w stylu boho?

Łazienka w stylu boho to przestrzeń, w której dominują naturalne materiały, takie jak: drewno, rattan, bawełna, len czy bambus. Dzięki nim łazienka jest w odbiorze ciepła, przytulna, pełna słońca. Można użyć stwierdzenia, że stylistyka boho odzwierciedla lato spędzone w egzotycznych miejscach. Naturalne akcenty, kolory ziemi, rustykalne wzornictwo — sprawia, że wiele osób w takich właśnie wnętrzach czuje się jak w domowym SPA. Dobrze zaaranżowane wnętrze może być prywatną oazą spokoju i miejscem, z którego po prostu korzysta się z przyjemnością.

Tego typu aranżacje dedykowane są nie tylko dla przestronnych salonów kąpielowych, ale także i do łazienek małych. Styl ten bowiem jest bardzo uniwersalny i zbudować go można na podstawie detali, dodatków i ciekawych akcesoriów. Oczywiście sam projekt małej łazienki, jak i dużej będzie się znacznie różnił. W dużej łazience można pozwolić sobie na znacznie więcej, na mocniejsze akcenty kolorystyczne, większą liczbę mebli czy masywniejsze wyposażenie. Natomiast w niewielkich i nieustawnych wnętrzach powinno postawić się na funkcjonalność oraz optyczne powiększenie przestrzeni. W łazience w stylu boho ważna jest różnorodność tekstur. Można zastosować chropowate kafelki, miękkie dywaniki czy plecione koszyki, które urozmaicą przestrzeń. W aranżacjach często pojawiają się etniczne wzory, takie jak motywy azteckie, indyjskie, afrykańskie czy arabskie. Mogą one pojawić się na kafelkach, ręcznikach czy dywanikach łazienkowych.

Wyposażenie łazienki w stylu boho

Styl boho w łazience jest połączeniem elementów nowoczesnych z vintage. Można więc wykorzystać stary mebel, np. szafkę do łazienki, a także wykorzystać stare lustra czy lampy w stylu retro. Dostępne są także meble do łazienki, które są stylizowane na takie pochodzące z dawnych epok. Najkorzystniej jest wybrać meble boho w kolorze jasnym: bieli, szarościach, beżach lub jasnych odcieniach drewna. Jest to aranżacja, w której sprawdzą się przedmioty, które w innych okolicznościach, można by uznać za niepotrzebne, takie jak: drewniane krzesła, taborety, szafki z widocznymi śladami użytkowania.

W łazience boho powinny pojawić się dodatki wykonane z naturalnych materiałów, np. kosze z wikliny na pranie czy kosmetyki, klosze lamp wykonane z plecionek czy wiklinowa plecionka na froncie szafek. Ciekawie prezentuje się trawa pampasowa umieszczona w ceramicznych wazonach z oryginalnym etnicznym wzorem. Istotny jest również optymalny dobór płytek ściennych i podłogowych. Na ścianę najkorzystniej jest wybrać jasne, rozbielone płytki, natomiast na podłodze sprawdzą się płytki drewnopodobne w ciepłym odcieniu.

Aranżacje w stylu boho cieszą się nieprzerwanie ogromną popularnością. Trend ten jest promowany nie tylko w branżowych portalach i eventach, ale także i mediach. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ stylistyka ta jest niezwykle efektowna, ciekawa i zgodna z naturą. Dzięki wykorzystaniu naturalnych materiałów, takich jak drewno czy rattan, łazienka w stylu boho staje się przytulnym i ciepłym miejscem, które zachęca do relaksu i odpoczynku. Dlaczego jeszcze warto urządzić łazienkę w stylu boho? Przede wszystkim dlatego, bo można go dostosować do własnych preferencji. Boho to nurt odpowiedni dla łazienek przestronnych, jak i tych o mniejszym metrażu. Czerpiąc z niego, można spersonalizować swoje wnętrze i stworzyć oryginalną aranżację.


TagI


Może Cię również zainteresować

​Szefowa na dywaniku :) Rozmawiamy z Właścicielką Salonu łazienek Enano — Panią Ewą Nanowską

​Szefowa na dywaniku :) Rozmawiamy z Właścicielką Salonu łazienek Enano — Panią Ewą Nanowską

Żegnamy rok 2023

Żegnamy rok 2023
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>