W powierzchni ekspozycyjnej Salonu posiadamy tzw. duże boksy ( 280/300cm), które aranżujemy, by przedstawić naszym Klientom sposoby na wyposażenie dużej łazienki. Większe powierzchnie idealnie nadają się do wykorzystania płytek wielkoformatowych. Dzięki płytkom w dużych formatach montowanych z niemalże niezauważalnymi łączeniami uzyskujemy możliwość otrzymania jednolitych płaszczyzn o zachwycającym efekcie wizualnym. Obecnie w naszych ekspozycjach znajdują się wielkoformatowe płytki kolekcji Cerrad&La Mania. Większe łazienki dają sporo opcji na rozwiązania techniczne i aranżacyjne...Duża łazienka - wyzwanie, czy możliwości - zależy jak spojrzeć; jako doświadczeni w tematach łazienkowych eksperci, w dzisiejszym wpisie postaramy się przekonać Ciebie czytelniku, że jeśli dysponujesz sporą łazienką - masz duże, niemalże nieograniczone możliwości, aby zmienić swoją łazienkę w prawdziwy salon kąpielowy...

Duża łazienka - wyzwanie, czy nieograniczone możliwości aranżacyjne

Projekt i realizacja boksu ekspozycyjnego z wykorzystaniem płytek wielkoformatowych Cerrad&La Mania płytki dostępne w formatach 80X80, 60X120, 120X120, 80X160, 120X280)

#everythingshower

Współczesne łazienki coraz częściej przypominają pokoje kąpielowe służące długiemu relaksowi w pojedynkę lub w towarzystwie domowników. Jest to swoisty powrót do idei łaźni greckich i rzymskich; z tą różnicą, że łaźnia znajduje się pod dachem własnego domu, gdzie poza standardową wanną, czy prysznicem można rozważyć dodatkowo zamontowanie np. sauny. Ostatnimi czasy na tik-toku rozszalał się trend funkcjonujący pod nazwą everything shower, polegający na długotrwałych kąpielach i zabiegach pielęgnacyjnych w zaciszu domowej łazienki i nagrywaniu z nich relacji. Zwolennicy #everythingshower dzielą się swoimi rytuałami obejmującymi pełen zakres kosmetycznej rutyny - od pielęgnacji włosów, przez peeling ciała, po masaż i nakładanie kremów. Dbanie o ciało przyjmuje postać medytacji do której idealnym miejscem będzie duża, komfortowa łazienka.

Jak zaaranżować dużą łazienkę

W aranżacji dużej łazienki warto zwrócić uwagę na następujące zagadnienia:

  • spójna stylistyka

Styl łazienki powinien być spójny z generalnym wystrojem apartamentu, czy domu. Łazienka nie może być wizualnie przytłaczająca, dlatego warto pozwolić sobie na wykorzystanie kilku kolekcji płytek różniących się kolorem, a nawet rodzajem powierzchni (matowa z połyskującą) jednak powinny zostać one odseparowane w obszary - które mogą np. wydzielać funkcjonalne strefy w łazience, by przy tym tworzyć spójną całość zamykającą przestrzeń w jedną kompozycję.   

  •  funkcjonalne wyposażenie i strefy użytkowania

We współczesnej architekturze istnieje nacisk na przemyślane projektowanie, wyznaczone obszary są zaprojektowane tak, alby użytkownik mógł w sposób maksymalnie wygodny przedostawać się pomiędzy i korzystać z danych stref w łazience - z toalety i bidetu, zażyć prysznica, by na końcu zaznać relaksu w wannie. Duża łazienka może być na tyle funkcjonalna, by w jednym czasie sprawnie korzystały z niej dwie osoby. Większa przestrzeń pozwala na zamontowanie wanny, w tym wanny wolnostojącej i prysznica - dodatkowo można rozważyć montaż kabiny dwuosobowej, czy podwójnych umywalek.

  • wanna wolnostojąca

Wanna może być ulokowana w centralnym miejscu łazienki, będzie wówczas również główną ozdobą wnętrza, dlatego należy rozważyć jej kształt i wielkość.

  • spa z prysznicem

prysznic montowany w dużej łazience może przybrać formę niemalże profesjonalnej kabiny z salonu spa. Kabina prysznicowa wyposażona w hydromasaż, czy w funkcję sauny dostarczy prawdziwego relaksu domownikom i gościom. Jeśli przestrzeń łazienkowa jest naprawdę spora idealnym rozwiązaniem na jej wykorzystanie będzie również sauna.

  • zmaksymalizowane, piękne przechowywanie

Duże łazienki przypominają salony, niekiedy nawet garderoby, są wyposażone w komody z szufladami, w pufy, czy eleganckie fotele. Warto zadbać o niebanalną strefę przechowywania zgodną z stylem wnętrza.

  • osobiste preferencje i fantazja

W aranżacji dużej łazienki ograniczenia nie istnieją, chciałoby się spuentować sky is the limit - niebo jest limitem; jednak najpewniej przeszkodę stanowią wyłącznie finanse. Jeśli nie dysponujesz dużymi nakładami finansowymi możesz wyposażyć łazienkę w bazowe artykuły a kwestię wizualną podciągnąć oryginalnymi dodatkami, stylową lampą, lustrem w ramie, czy własnoręcznie odnowionymi meblami z odzysku.


TagI

aranżacja, porady, projektowanie


Może Cię również zainteresować
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>