Właśnie ukończyłeś remont łazienki, cieszysz się pięknym nowym lub dopiero co odnowionym, starannie zaprojektowanym przez architekta wnętrzem - jakich błędów nie popełniać, aby użytkowana łazienka zachowała nienaruszony, nienaganny wygląd jak z okładki magazynu wnętrzarskiego. A może posiadasz łazienkę, w której nie lubisz przebywać i tak naprawdę nie wiesz dlaczego? Przygotuj się na zdjęcia mało estetycznych egzemplarzy łazienek i poznaj największe błędy popełniane w użytkowaniu i dekorowaniu łazienki.

Błędy w wyposażaniu i dekoracji, które zrujnują wizualnie Twoją łazienkę

Przechowywanie i bałagan

Bałagan na szafce przy umywalce, kolorowe opakowania kosmetyków poprzewracane pod prysznicem, wątpliwej świeżości gąbki i myjki, zastawiona półka pod lustrem, niedoschnięte ręczniki porozwieszane na haczykach - to wszystko psuje poczucie ładu i harmonii w łazience. Jeśli nie dysponujesz miejscem do przechowywania dokup półki wiszące lub odrestauruj starą komodę; nietuzinkowa komoda nada wnętrzu charakteru. Zrezygnuj z plastikowych, metalowych stojących koszyczków. Elegancko wyglądają stojące wieszaki na ręczniki. Do poruszenia zostaje również kwestia czystości w łazience i częste defekty w postaci zacieków, mydło do rąk cieknące z dozownika, otwarta tubka pasty do zębów, ślady palców na armaturze...Toaleta - niech deska będzie opuszczona!

Krzykliwe dywaniki i zasłony prysznicowe.

W celu zapobiegania rozbryzgom wody z wanny warto zamontować parawan nawannowy. Parawany pozwalają w sposób zwiększyć funkcjonalność wanny, która może pełnić również rolę prysznica. Wiele osób korzysta z tańszej i prostszej w montażu zasłony prysznicowej. Jeśli decydujesz się na takie rozwiązanie zadbaj, by zasłona posiadała nienachalny wzór i była wymieniana co jakiś czas na nową. Kwestia dywaników pod wanną bywa również kłopotliwa - zabawne wzory i napisy psują spójność kompozycyjną wnętrza kąpielowego.

Tandetne dekoracje

Dekoracje nie powinny być przesadzone, niekiedy zbieractwo doprowadza wnętrze do curiosum. Ozdoby nie muszą być drogie, żeby dodały uroku wnętrzu. Wybierz minimalistyczne skromne dekoracje, kwiaty w doniczce, obrazy bądź grafiki w przeszklonej ramie. Zapoznaj się z zasadami kompozycji, dekoracje łącz ze sobą kolorystycznie lub tematycznie. Pamiętaj, że zasada mniej znaczy więcej sprawdza się zawsze!

I na koniec kilka przykładów schludnych łazienek...


TagI

aranżacja, dekoracja


Może Cię również zainteresować
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>