Łazienka łatwa w utrzymaniu czystości i porządku 

Nasi klienci często zadają pytania dotyczące łatwości czyszczenia konkretnych płytek, toalet czy baterii umywalkowych... Niektóre z produktów mogą być bardziej kłopotliwe w czyszczeniu, inne mniej...jednak nie oszukujmy się, aby zachować nienaganny wygląd łazienki trzeba ją sprzątać i to regularnie!

1. Czystość

Łazienkę łatwą w sprzątaniu można również zaplanować decydując się na rozwiązania, które z pewnością ułatwią czyszczenie...
Idealna łazienka do szybkiego przetarcia mopem i polerowania zawierałaby:

  •  gładkie płytki wielkoformatowe, dzięki którym można ograniczyć powierzchnie trudnych do utrzymania w czystości fug
  •  podwieszane meble i WC, co ułatwia czyszczenie podłóg 
  • kabinę typu walk-in z jedną ścianką szyby do wypolerowania.


Płytki i fugi

Warta rozważenia jest kolekcja gresowych płytek wielkoformatowych Cerrad & La Mania. Na podłodze najlepiej spiszą się płytki matowe, na których nie widać smug i zacieków.
Na ścianie najlepiej położyć płytki polerowane; najtrudniejsza w czyszczeniu ze względu na nierównomierność i porowatość jest powierzchnia lappatowana. Zarówno płytki jak i fugi są najbardziej kłopotliwe na podłodze i w obszarze umywalki, gdzie są narażone na zacieki z mydła i pasty do zębów. Osobom, którym szczególnie zależy na łatwości utrzymania czystości polecamy ciemne kolory płytek i o ton ciemniejszą fugę. Swoim swoim klientom proponujemy cenentowo-żywiczne fugi marki Kerakoll Fugabella. Spoina Fugabella jest idealnie jednorodna, co zapobiega wnikaniu brudu.

Fuga 3kg Kerakoll FUGABELLA COLOR 19

SPRAWDŹ 

Fuga 3kg Kerakoll FUGABELLA COLOR 34

SPRAWDŹ 

Fuga 3kg Kerakoll FUGABELLA COLOR 23

SPRAWDŹ 

Ceramika i armatura

Najłatwiejsze w utrzymaniu czystości są wanny akrylowe, ich gładka powierzchnia zapobiega osadzaniu się kamienia i baterii. Producenci oferują również specjalne powłoki antybakteryjne. Powłoki antybakteryjne są stosowane również na umywalkach, czy miskach, deskach i przyciskach WC. Dodatkowa ochrona przed bakteriami jest najbardziej pożądana właśnie w strefie ubikacji. Warto wspomnieć o miskach marki Geberit Rimfee w kolekcjach Geberit Acanto, oraz Geberit iCon, które pokryte są szkliwem KeraTect. Powierzchnia WC jest wyjątkowo gładka, dzięki czemu miska nie gromadzi brudu, co wspomaga utrzymanie czystości i higieny. Wiele producentów oferuje podobne rozwiązania np. powłoka w marce Roca nazywa się Supraglaze® Dodatkowo czyszczenie WC usprawni Deska WC z niekłopotliwą funkcją zdejmowania,w tzw. Quick-release wyposażone są toalety Geberit. Najłatwiejsze w czyszczeniu są miski bezkołnierzowe pozbawione rantu -  rimless.

Wysokie standardy higieny i czystości zapewni również mocne i precyzyjne spłukiwanie.
Przed wyborem miski WC należy sprawdzić również wydajność spłukiwania. Warto wspomnieć, iż inteligentne toalety myjące można zaprogramować pod względem częstotliwości dodatkowego spłukiwania, również w ciągu dnia, taka toaleta myje się sama - dzięki czemu można mieć pewność, że WC przywita nas bez niespodzianek, zabrudzeń oraz brzydkiego zapachu.Toaleta, która "spłukuje się" sama w ciągu dnia zachowuje czystość i nienaganny zapach. Branża łazienkowa oferuje również przyciski spłukujące odporne na odciski palców np. seria TECE Velvet

Miska wisząca lejowa 51 cm bez kołnierza Geberit ACANTO

SPRAWDŹ 

Przycisk spłukujący do WC Tece VELVET Grigio Londra / antracyt

SPRAWDŹ 

Umywalki

Aby zminimalizować powierzchnię do mycia i wyeliminować przestrzeń między szafką a umywalką, czyli ilość trudnych do czyszczenia zakamarków, warto wybrać umywalkę wpuszczaną, której szerokość pokrywa się z szerokością blatu. Bateria umywalkowa powinna zostać idealnie dopasowana do umywalki, tak aby woda trafiała w środek, co zapobiegnie rozbryzgom wody. Nie należy oszczędzać na armaturze, zwłaszcza na bateriach umywalkowych. Wykonane z solidnych materiałów są odporniejsze na zakamienienie.

Prysznic

Najłatwiejsze w czyszczeniu są kabiny walk -in, gdyż do czyszczenia pozostaje jedna szyba bez zakamarków, jak w przypadku kabiny prysznicowej. Producenci często usprawniają czyszczenie kabin, pokrywając szyby powłokami Easy Clean. Powłokę można samemu odświeżać za pomocą specjalnych środków.

Środek do odświeżania powłoki Easy Clean Radaway GLASS PROTECTOR 250ml + ściereczka

SPRAWDŹ 

Kabina prysznicowa FRONT 80x200 Radaway ESSENZA NEW KDJ prawa 

SPRAWDŹ 

Kabina prostokątna 90Lx100Px200 Radaway ESSENZA NEW KDD B

SPRAWDŹ 

2. Środki czystości

Ze względów bezpieczeństwa i ekologii należałoby stosować najłagodniejsze, ekologiczne środki. Wiele osób poleca stosowanie mikstury z sody oczyszczonej, wody utlenionej i kwasku cytrynowego, najlepszym specyfikiem do odkamienienia jest ocet. Producenci branży sanitarnej oferują i rekomendują własne produkty do czyszczenia.

Preparat do usuwania kamienia 450 ml Oltens NANOCALC

SPRAWDŹ 

Koncentrat do czyszczenia silnych zabrudzeń sanitariatów Deante

SPRAWDŹ 

Pasta do czyszczenia zlewozmywaków granitowych Deante

SPRAWDŹ 

3. Porządek

Na zachowanie nienagannego wyglądu łazienki ma wpływ również przechowywanie. Szafki podwieszane z szufladami i koszami cargo pozwolą zachować porządek. Kolekcje mebli Gaberit Acanto posiadają sprytne rozwiązania łazienkowe, tj. modułowy system przechowywania, tablicę magnetyczną; Geberit iCon wyposażono w niezwykle pojemne szuflady, które usprawnią przechowywanie. Warto dokupić organizery i pojemniki, kosze na pranie. Lustro z szafką Geberit One zapewni dodatkowe miejsce na kosmetyki. Półki MCJ i schowki rozwiążą problem z przechowywaniem szczotki WC i papieru toaletowego.

Jak widać kwestię projektowania można rozpatrywać w wielu aspektach - estetyka zawsze powinna być łączona z funkcjonalnością użytkowania, co znajdzie przełożenie na zachowanie porządku i łatwość w utrzymaniu czystości.

Schowek WC 80 cm czarny MCJ FLAT satin/gold/2xdrzwi

SPRAWDŹ 

Szafka boczna 45 cm 2 szuflady Geberit ICON biały mat

SPRAWDŹ 

Półka do zabudowy 30x10 MCJ ZERO regulowana czarna

SPRAWDŹ 


TagI

czystość łazienki, higiena


Może Cię również zainteresować
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>