Marmur i drewno w łazience w 2023 - jak urządzić modnie wnętrze?

Co rusz pojawiają się nowe trendy w aranżacjach łazienek. W ostatnich sezonach ogromną popularnością cieszą marmurowe płytki, blaty czy umywalki, które zazwyczaj znajdują się w otoczeniu drewnianych elementów wyposażenia. Aranżacja łazienki z wykorzystaniem marmuru i drewna to połączenie elegancji, naturalnego piękna i ciepła. Ta kombinacja materiałów tworzy unikalną i luksusową atmosferę, która nadaje się zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz łazienkowych. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego wyjątkowego połączenia? Koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem! Zapraszamy!

Połączenie drewna z marmurem - łazienka idealna?

Marmur jest jednym z najbardziej prestiżowych i eleganckich materiałów wykończeniowych. Jego piękne wzory, głębokie kolory i naturalne usłojenie sprawiają, że jest doskonałym wyborem do łazienek. Może być stosowany na różne sposoby. Ciekawie prezentuje się w postaci płytek ściennych czy podłogowych. We współczesnych łazienkowych aranżacjach spotkać można także marmurowe blaty, eleganckie umywalki czy wanny. takie jak na ścianach, podłogach, meblach. Marmur dodaje łazience wyjątkowego charakteru i prestiżu.

Drewno natomiast wprowadza do łazienki przytulność, ciepło i naturalny urok. Doskonale komponuje się z marmurem, tworząc kontrast i równowagę pomiędzy twardością i miękkością, pomiędzy materiałem zimnym i ciepłym w odbiorze, surowym i przytulnym. Drewniane elementy, takie jak szafki, półki czy podłoga, nadają łazience naturalny, relaksujący charakter, tworząc przyjemne i spokojne miejsce do odpoczynku.

Na co należy uważać podczas aranżacji łazienki z drewnem i marmurem?

Podczas aranżacji łazienki z marmurem i drewnem ważne jest zachowanie odpowiedniej równowagi między tymi materiałami. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie marmuru jako głównego elementu dekoracyjnego, na przykład na większych powierzchniach, takich jak ściany lub podłoga. Drewno może być zastosowane jako akcenty, takie jak: ramy luster, meble łazienkowe, półki czy dodatkowe elementy wyposażenia.

Kolorystyka łazienki z marmurem i drewnem powinna być spójna i harmonijna. Wybór naturalnych odcieni drewna, takich jak: dąb, jesion czy teak, świetnie współgra z różnymi odmianami marmuru, takimi jak biały carrara, czarny marquina czy zielony guatemala. Dobrze dobrane kolory i tekstury tworzą piękne kontrasty, podkreślając elegancję i styl wnętrza. Urządzając łazienkę z drewnem i marmurem nie można zapominać o optymalnym oświetleniu. W tego typu wnętrzach warto postawić na źródło światła o ciepłym i naturalnym tonie, które odpowiednio wzmocnią efekt wizualny wnętrza. Idealnie w tym celu sprawdzą się żarówki LED. Aranżacja łazienki z marmurem i drewnem to doskonały wybór dla tych, którzy pragną stworzyć ekskluzywne i przyjemne miejsce do relaksu i regeneracji. Połączenie tych dwóch materiałów dodaje wnętrzu wyjątkowego charakteru, klasy i ponadczasowego piękna.


TagI


Może Cię również zainteresować
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>