Nowoczesna łazienka w drewnie

Łazienka często kojarzy się z pomieszczeniem jasnym, wręcz białym i chłodnym w odbiorze. Biorąc pod uwagę fakt, że od dawna nie traktujemy tego miejsca tylko jako takiego, w którym wykonujemy dane czynności higieniczne czy robimy pranie, zmieniło się także postrzeganie łazienki pod względem jej estetyki. Design często odgrywa pierwsze skrzypce podczas wyboru optymalnego wyposażenia. Ogólnie ma sprzyjać poczuciu relaksacji, ponieważ współczesna łazienka to nasza prywatna strefa komfortu, w której coraz częściej spotkać można drewniane elementy wykończenia. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat nowoczesnych aranżacji z drewnem? Jeśli tak — koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Łazienka z elementami drewna

Oglądając katalogi czy przeglądając portale o tematyce wnętrzarskiej, można odnieść wrażenie, że drewno jest materiałem niezwykle modnym. Tak naprawdę materiał ten nigdy nie wyszedł z mody. Drewno było popularne wiele lat temu, jest obecnie dzisiaj i nic nie wskazuje na to, by trend ten w przyszłości miał się zmienić. Pomimo tego wciąż wiele osób wychodzi z założenia, że drewno w łazience nie jest najlepszym pomysłem. Dlaczego? Otóż jest to materiał dosyć wymagający, szczególnie jeśli chodzi o pomieszczenia, w których okresowo może pojawiać się wilgoć przekraczająca 70% czy spore wahania temperatury. Wiele rodzajów drewna w związku z tymi czynnikami może szybko niszczeć, puchnąć i w efekcie wyglądać nieestetycznie.

Można urządzić nowoczesną łazienkę w drewnie, o ile wybrane do tego zostanie drewno, które jest odporne na wilgoć, np. drewno egzotyczne, drewno zabezpieczone lakierami, impregnatem lub wybrane zostaną materiały drewnopodobne, które do złudzenia przypominają naturalne odpowiedniki. Coraz więcej osób zamiast drewnianych desek na podłogę stawia na płytki drewnopodobne, a zamiast mebli drewnianych - meble z płyt imitujących drewniane.

Biała łazienka z drewnem

Pomimo ogromnego wyboru materiałów wykończeniowych często wciąż łazienka jest utrzymana w białej kolorystyce. Kolor biały kojarzy się z higieną, czystością i sterylnością. Poza tym łazienki zazwyczaj nie są pomieszczeniami dużymi, a jak powszechnie wiadomo, jasne kolory mają wpływ na optyczne powiększenie wnętrza. Niestety szczególnie biała ceramika, umywalka, wanna czy marmur na ścianach sprawiają wrażenie zimnych. W tym przypadku drewniane dodatki mogą je nie tylko przełamać, ale także i nadać im wyjątkowego charakteru.

Łazienkowe inspiracje pełne są jasnych łazienek w stylu skandynawskim, klasycznym, a nawet i glamour, w których znajdują się dodatki do łazienki z naturalnego drewna. Czasem wystarczą pojemniki do przechowywania, wiklinowy kosz na pranie czy meble łazienkowe z drewnianym dekorem, by wnętrze prezentowało się świetnie, przywodziło na myśl ciepło. Projekt łazienki z drewnianymi akcentami to zresztą nie tylko wnętrze jasne, drewno na ścianie, czy płytki imitujące drewno to także dobre rozwiązanie jeśli chodzi o wnętrza utrzymane w stylistyce industrialnej.


TagI


Może Cię również zainteresować

Łazienka dla seniora

Łazienka dla seniora
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>