Nowoczesna jodełka w łazience 

Łazienka z pewnością jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu. Jest to miejsce, w którym nie tylko spędzamy sporo czasu, ale także i przestrzeń, która jest urządzana jako jedna z pierwszych. Obecnie powinna być nie tylko ciekawa wizualnie, “jakaś”, to także łazienka powinna być niezwykle praktyczna i funkcjonalna. Jednym ze sposobów na ciekawe urządzenie wnętrza, jest położenie płytek w kształt nowoczesnej jodełki. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat? Jeśli tak, koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Łazienka w jodełkę - jakie płytki wybrać?

Każdy wzór, który znajdzie się na ścianach czy podłodze w łazience z pewnością jest trudniejszy do położenia, niż klasyczne płytki kwadratowe czy prostokątne ułożone np. poziomo względem ścian. Położenie płytek w jodełkę z pewnością nie jest zadaniem prostym. Pomimo większego wysiłku, często też wyższych kosztów zakupu, niż w przypadku płytek o klasycznym kształcie, można uzyskać bardzo ciekawy efekt wizualny.

Warto podkreślić, że płytki ułożone w kształt jodełki to propozycja dla osób, które chcą urządzić łazienkę w różnych stylach, ale zgodnie ze współczesnymi trendami. Można śmiało stwierdzić, że rozwiązanie to jest uniwersalne. Płytki w jodełkę zazwyczaj jednak można spotkać w aranżacjach klasycznych, nowoczesnych, minimalistycznych, skandynawskich i industrialnych. Istnieje wiele możliwości dostosowania wzoru jodełki do indywidualnych preferencji. Można wybierać spośród różnych kolorów płytek, aby dopasować je do ogólnego stylu łazienki. Dodatkowo, można eksperymentować z układem płytek, tworząc interesujące wzory i kompozycje.

Jakie meble i armaturę wybrać do łazienki z motywem nowoczesnej jodełki?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wiele zależy bowiem od kolorystyki płytek, od ich wykończenia, a także i od stylu łazienki. Podczas aranżacji należy wziąć jednak pod uwagę fakt, że sam wzór jodełki jest dekoracyjny. Z tego względu korzystniej jest wybrać elementy wyposażenia, które są proste. W łazience z motywem w jodełkę dobrze komponują się proste meble, szczególnie te w różnych odcieniach drewna, a także i wanny wolnostojące.

Pomimo sporej różnorodności kafli, z których można ułożyć wzór w jodełkę, do najczęściej wybieranych zaliczyć można te imitujące drewno. Wnętrze takie wygląda jakby znajdował się w nim drewniany parkiet. Co ważne coraz częściej nie jest to wzór, który jest zarezerwowany tylko na podłogę lub tylko na ścianę. Ciekawie prezentują się kafle w kształcie jodełki, które przechodzą z podłogi na ścianę. Wzór może pojawić się na całej podłodze czy ścianie, jak i tylko w wybranych strefach. Projektanci wnętrz chętnie właśnie w ten sposób stosując płytki kładzione w motyw jodełki, wyodrębniają strefę mokrą od suchej. Często spotkać się można także z kaflami w jodełkę na ścianie za szafką podumywalkową czy w kabinie prysznicowej.

Płytka gresowa drewnopodobna 23x120 Colorker ZABA wood rovere 

SPRAWDŹ 

Płytka gresowa drewnopodobna 23x120 Colorker ZABA wood natural

SPRAWDŹ 


TagI

inspiracje, płytki drewnopodobne


Może Cię również zainteresować
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>