Styl loft w łazience 

Pomieszczenia zaaranżowane w stylu loft zachwycają i zyskują z każdym sezonem coraz więcej nowych zwolenników. Sam styl charakteryzuje się surowością, minimalistycznym designem oraz wykorzystaniem naturalnych materiałów. Marzysz o łazience w stylu loft? Nie czekaj i zapoznaj się z naszym poniższym wpisem, w którym postaramy się przybliżyć charakterystykę tego trendu.

Łazienka w stylu loft — jak ją urządzić?

W celu uzyskania efektu stylu loft w łazience można zastosować kilka prostych trików. Przede wszystkim warto postawić na surowe materiały, takie jak: beton, cegła czy drewno. Warto również wykorzystać elementy metalowe, np. rury lub rurki, które można pozostawić odkryte. We wnętrzu w stylistyce industrialnej warto zastosować minimalistyczną armaturę, która będzie wpisywać się w surowy charakter wnętrza. Warto również pomyśleć o podświetleniu, które dodatkowo podkreśli surowy styl łazienki.

Oczywiście tego typu aranżacje są niezwykle zimne w odbiorze. W celu ocieplenia, a także i dodania specyficznego charakteru, można pokusić się o wstawienie roślin. Najkorzystniej prezentują się żywe kompozycje roślinne, jednak jeśli nie ma takiej możliwości, można wybrać sztuczne rośliny, które doskonale imitują te prawdziwe.

Kolorystyka charakterystyczna dla stylu loft

Jeśli chodzi o kolory, to warto postawić na neutralne odcienie, takie jak biel, szarość, beż czy czarny. Mogą one być przełamane mocnymi akcentami kolorystycznymi, np. czerwienią czy niebieskim, które dodadzą wnętrzu energii. Myśląc o łazience w stylu loftowym, mamy na myśli konkretne barwy, które są odcieniami cegieł, szarości betonu i kamienia, barw metali, czyli kolorze: srebrnym, złotym, niklowym, miedzianym, a nawet kolorze stali i rdzy. Ogromną popularnością cieszą się obecnie płytki, które wyglądają, jakby ich fragmenty pokryte były właśnie rdzą. 

W łazience industrialnej/loftowej nie pojawiają się natomiast pastele i to właśnie ich należy unikać podczas aranżacji, chociaż kolor biały jest tam obecny.

W łazience w stylu loft warto również zastosować prosty, geometryczny wzór na płytkach, np. kwadraty czy prostokąty. Idealnie w takich wnętrzach sprawdzą się płytki retro we wzór czarno-białej szachownicy. Ciekawą opcją jest także zastosowanie na podłodze bądź ścianach drobnej geometrycznej mozaiki. Warto również wykorzystać elementy dekoracyjne, np. stare lampy czy plakaty, które będą nawiązywać do surowego charakteru wnętrza.

Armatura i wyposażenie łazienki w stylu loft

Styl loft odbiega od grzecznych, stonowanych kierunków, które królowały od lat. Stylistyka ta czerpie z materiałów, które nie zawsze w odbiorze są gładkie i piękne. Z tego względu decydując się na wybór baterii w stylu loft, warto jest postawić na odważne rozwiązania kolorystyczne. Same baterie umywalkowe, prysznicowe czy wannowe mogą mieć cylindryczne kształty, dekoracyjne kurki, czy oryginalne wylewki. Z powodzeniem w takich wnętrzach sprawdzą się baterie łazienkowe retro. Na jaką kolorystykę baterii loft warto jest postawić? Z pewnością nie powinny być to baterie w kolorze chrom błyszczący. Natomiast powłoka baterii może być w kolorze czarnym matowym, postarzanego złota czy miedzi, szczotkowanej stali itp. 

Surowe wnętrza industrialne są idealną przestrzenią do tego, by znalazły się w nich elementy ceramiki sanitarnej o kanciastych krawędziach. Alternatywą dla prostokątnych i kwadratowych umywalek, wanien, bidetów i toalet WC będą te delikatnie zaoblone o grubych rantach. Jedno i drugie rozwiązanie nawiązuje do pierwotnego charakteru łazienki industrialnej.


TagI


Może Cię również zainteresować
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>