Marcin Bagiński - rzemiosło, które zachwyca 

Ludzkie dłonie skrywają talenty, które znajdują urzeczywistnienie w przeróżnych formach. Pomimo technologii i pracy maszyn, to właśnie rezultat twórczy ludzkich rąk wciąż wzbudza największe uznanie. Drewno jest jednym z najszlachetniejszych materiałów, rodzaje drewna, jego plastyczna właściwość, niepowtarzalna struktura, zapach czyni zeń atrakcyjne tworzywo, w dłoniach człowieka podlega obróbce przybierając formy rzeźbiarskie czy użytkowe.

Zawód - stolarz

Silny uścisk dłoni, szczery uśmiech i błysk w oku, kiedy opowiada o drewnie i swojej pracy...Pan Marcin Bagiński pasję do tworzenia w drewnie odziedziczył po dziadku i ojcu, którzy byli stolarzami. Ten piękny, mający tysiące lat tradycji, fach z należytą pieczołowitością pielęgnuje Bagiński swojej stolarni w Łowięcicach, w powiecie dolnośląskim. Zawód stolarza, który wykonuje z pełną pasją i zamiłowaniem jest podyktowany także szacunkiem wobec drewna i natury, z której jest ono pozyskiwane.

Pan Marcin sam wybiera deski, produkty powstają wyłącznie ze starannie wyselekcjonowanego materiału. Oferta stolarska Bagińskiego jest szeroka; w Salonie łazienek Enano znajdują się artykuły dedykowane strefom kąpielowym m.in.: deski na wannę, stołki pod prysznic, lustro, wieszaki, a także umywalka oraz jedyny taki w Polsce egzemplarz dębowej wanny.

Drewniana wanna - kuriozum, czy ekstrawagancja?

Bez wątpienia dobry stolarz poza, znawstwem drewna, jego obróbki i konserwacji, zdolnościami manualnymi, posiada również wyobraźnię przestrzenną i zmysł artystyczny. Zamiarem Bagińskiego, było stworzenie drewnianej wanny - produktu wyjątkowego, atrakcyjnego wizualnie, wygodnego, a przy tym niezwykle wytrzymałego...

Drewniane deski od setek lat wykorzystywane są w szkutnictwie. Pierwszą postacią łodzi był wydrążony, drewniany pień. Do wytwarzania łodzi wykorzystywano drewno tekowe, mahoń i forniry (okleiny naturalne); właściwie dobrane drewno jest wytrzymałe na wodę, warunki atmosferyczne, a nawet ogień. Wytwarzanie wanny drewnianej oraz warunki, którym zostaje poddana podczas użytkowania różnią się od uwarunkowań łodzi; należało uwzględnić obciążenie wodą i użytkownikiem biorącym kąpiel, a także kontakt powierzchni ze środkami myjącymi. Wanna musiała być wytrzymała i bezpieczna w eksploatacji. Poza zaplanowaniem ergonomii, solidnością wykonania istotna była również wielokrotna impregnacja; do zabezpieczania powierzchni drewna Bagiński użył naturalnych olejów.

Wanna autorstwa Bagińskiego znajdująca się w naszym Salonie wzbudza spore zainteresowanie; jest pięknym obiektem, którego użytkowanie kojarzy się z luksusem. Drewniana wanna w łazience może być postrzegana jako ekstrawagancja; jednak wanny z drzewa były użytkowane jeszcze do XIX wieku, kiedy to zostały wyparte przez wanny metalowe. Wanna Bagińskiego wykonana na zamówienie jest jedyna w swoim rodzaju. Drewno jest ekologiczne i eleganckie, przyjemne w dotyku, a woda w wannie z drewna długo utrzymuje ciepło.

Drewniana umywalka i dodatki w łazience

Drewniane dodatki w łazience ocieplają wizualnie wnętrze. Spośród produktów Bagińskiego można wybrać umywalkę, która doda łazience oryginalnego "smaczku"; pięknie zaprezentuje się szczególnie na kamiennym blacie. Kuszącym produktem są deski na wannę; które z pewnością docenią miłośnicy długich kąpieli; można wybrać deskę płaską lub z oparciem na książkę, a nawet z uchwytem na kieliszek. Po produkty pana Bagińskiego serdecznie zapraszamy do naszego Salonu.


TagI

handmade, produkty z drewna, rzemiosło


Może Cię również zainteresować
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>