Lustro do łazienki - jakie wybrać?

Lustereczko powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy ... jakie lustro wybrać do łazienki, aby spełniało swoją rolę, a zarazem zdobiło wnętrze? Z aranżacyjnego punktu widzenia lustro przede wszystkim powiększa optycznie pomieszczenie, istotny jest kształt i rama lustra, z perspektywy rozpatrywania funkcjonalności ważny jest również rozmiar oraz oświetlenie lustra. Poniżej znajdziecie niezbędne wskazówki, które pomogą Wam dopasować lustro do Waszej łazienki.

1. Rozmiar lustra

Wybierz rozmiar lustra odpowiedni do wielkości wnętrza. Lustro nad umywalką powinno być dobrane do rozmiaru umywalki i szafki podumywalkowej tak, aby zachować harmonijne proporcje. Do podwójnej umywalki możesz zamontować dwa osobne lub jedno większe lustro. Lustro wieszaj na wysokości swoich oczu lub w przypadku większej ilości domowników zawieś lustro kilka centymetrów powyżej wysokości oczu najniższej osoby. 

2. Styl

Dopasuj lustro do stylu wnętrza. Lustro może stanowić centralny, dekoracyjny punkt w łazience, może również być sposobem na wypełnienie pustego miejsca na ścianie.
Dobierz odpowiedni kształt i ramę lustra: najpopularniejsze są lustra kwadratowe i okrągłe. Na rynku pojawiły się także lustra typu plama, czy łuk. Z mosiądzu, niklu, chromowane lub drewniane to materiały, z których wykonywane są lustra; rodzaj materiału dobierz do reszty wyposażenia. Do minimalistycznego, nowoczesnego wnętrza idealne będzie lustro bez ramy. Do umywalki wolnostojącej najbardziej pasuje lustro okrągłe. Lustro w szafce umywalkowej pomoże rozwiązać problem z niedostateczną ilością miejsca do przechowywania.

3. Lustro z podświetleniem, czy oświetlenie do lustra...

Podświetlane lustro w łazience to dobry pomysł, takie lustro może być dodatkowym źródłem światła w przypadku luster z oświetleniem ledowym w ramie lustra. Dopasowane światło ułatwia wykonanie perfekcyjnego makijażu, kiedy oświetlenie znajduje się w płaszczyźnie frontu lustra. Warto zadbać o oświetlenie wokół lustra montując kinkiety, światło centralne w suficie nie będzie wystarczające. Możesz zastosować: lampę nad lustrem lub kinkiety po obu stronach lustra. Barwa światła powinna być neutralna, bądź chłodna, ciepłe światło zniekształca kolory.

Lustro jako dekoracja

Lustro w łazience może pełnić oryginalną dekorację i być ciekawym dodatkiem podnoszącym walor estetyczny wnętrza. Szczególnie efektownie prezentują się lustra w ozdobnych, drewnianych ramach.

Lustra w Enano

Salon łazienek Enano posiada w swojej ofercie szeroki wybór luster od sprawdzonych producentów. z pomocą naszych konsultantów kupno odpowiedniego lustra nie będzie problemem. Pomożemy również w przypadku konieczności zamówienia produktów spersonalizowanych.

Lustro obrotowe 70 + 40x118 Giera Design SCANDI DUO

SPRAWDŹ 

Lustro 90 cm Giera Design LAPIS

SPRAWDŹ 

Lustro łazienkowe okrągłe LED 120x120 Etap GLOW wł. standardow

SPRAWDŹ 


TagI

ekspozycja, lustra, lustra łazienkowe, sesje zdjęciowe


Może Cię również zainteresować
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>