Wybieramy oświetlenie do łazienki – o czym warto pamiętać?

Oświetlenie w łazience pełni kluczową rolę nie tylko funkcjonalną, ale także estetyczną. Wybierając odpowiednie oświetlenie, możemy stworzyć atmosferę relaksu, jednocześnie zapewniając praktyczne warunki do codziennych czynności. Oto kilka istotnych aspektów, o których warto pamiętać, planując oświetlenie łazienki.

Odporne na wilgoć oświetlenie łazienkowe

Warto pamiętać o tym, że bez różnicy na wielkość łazienki, niewystarczające jest tylko i wyłącznie zastosowanie oświetlenia sufitowego. Generalne oświetlenie sufitowe zapewnia równomierne rozproszenie światła, podczas gdy punktowe źródła światła wokół lustra czy nad umywalką ułatwią codzienne czynności higieniczne.

Łazienka to przestrzeń o podwyższonym poziomie wilgotności, dlatego wybór oświetlenia odpornego na wilgoć jest kluczowy. Luminaria powinny posiadać odpowiednie stopnie ochrony, aby uniknąć problemów związanych z działaniem pary wodnej.

Jaki kolor światła sprawdzi się w łazience?

Kolor oświetlenia jest niezwykle ważny, szczególnie jeśli chodzi o wykonywanie tak precyzyjnych czynności jak makijaż czy golenie się. Kolorystyka światła przekłada się bez wątpienia również na atmosferę. Zaleca się stosowanie białego światła o neutralnej temperaturze barwowej, co sprzyja dokładnemu oglądaniu i tworzy naturalny wygląd skóry.


Wybierając oświetlenie do łazienki, warto zwrócić uwagę na energooszczędność. Luminaria LED są często preferowane i wybierane ze względu na niskie zużycie energii, długi czas życia i możliwość regulacji intensywności światła. Nowoczesne oświetlenie łazienkowe często posiada funkcje dodatkowe, takie jak regulacja jasności, sterowanie pilotem czy możliwość zmiany koloru światła. To elementy, które mogą dostosować oświetlenie do różnych sytuacji i nastrojów. Wybierając oświetlenie do łazienki, warto uwzględnić nie tylko aspekty techniczne, ale także estetyczne, tworząc harmonijną i funkcjonalną przestrzeń. Odpowiednie oświetlenie może podkreślić design łazienki, tworząc miejsce sprzyjające zarówno codziennym rytuałom, jak i chwilom relaksu.

Polecane oświetlenie do łazienki

Wybór lamp, żyrandoli czy kinikietów jest ogromny. Można wręcz pogubić się w gąszczu ofert. Jednymi z chętniej wybieranych są awangardowe polskie żyrandole Gie El. Modele te zachwycają swoim nieszablonowym designem oraz jakością wykonania. Z pewnością są idealną propozycją dla osób, którym zależy na ciekawej estetyce i stworzeniu wnętrza, które ma zachwycać.

Lampa wisząca stalowa Gie El BIRD I czarna

SPRAWDŹ 

Lampa wisząca Gie El MEDUSE magma

SPRAWDŹ 

Lampa wisząca Gie El AVOCADO biała

SPRAWDŹ 

Ciekawą alternatywą jest wybór lamp łazienkowych Embassy Interiors. Modele pochodzące od tego renomowanego producenta inspirowane są kobiecymi postaciami ery modernizmu. Lampy Embassy Interiors pozbawione są niepotrzebnych zdobień. Idealnie sprawdzają się w wielu współczesnych aranżacjach.

Lampa szklana wisząca Embassy BIBE mosiądz

SPRAWDŹ 

Lampa szklana mała wisząca Embassy MALMO z pierścieniem

SPRAWDŹ 

Lampa szklana wisząca 30 cm Embassy Interiors KULA REFLEKSYJNA mosiądz

SPRAWDŹ 


TagI

Embassy Interiors, Gie El


Może Cię również zainteresować
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>