Żegnamy rok 2023

Wspomnienia minionych wydarzeń bledną niczym stare fotografie. Aby przypomnieć i podsumować rok, sporządziliśmy kompilację najważniejszych eventów, które miały miejsce w Salonie łazienek Enano w mijającym roku. Zapytaliśmy również Szefową firmy oraz Pracowników jak wspominają rok 2023, podpytaliśmy ich także o plany na rok 2024.

Ewa Nanowska - Dyrektor Zarządzający:

Pani Ewa Nanowska wskazała na dużą ilość zmian ekspozycji dokonanych w 2023 roku w Salonie: "Przebudowaliśmy około 50-60% ekspozycji Enano w tym strefy: Tubądzin, Paradyż, Excellent, Deante, Stargres".
W Enano pojawiło się sporo nowości produktowych, w tym otworzyliśmy strefę kuchenną marek Keno-Meble, Bora i Franke. Nawiązaliśmy kolejne współprace z manufakturami.
Pani Nanowska nie może ujawnić jeszcze wszystkich planów na przyszły rok. Będą to głównie szkolenia produktowe dla pracowników działu sprzedaży oraz dla współpracujących z Enano Projektantów. Enano łączy przyjemne z pożytecznym, tak więc szkolenia będą połączone z ciekawymi warsztatami. Już na początek roku zaplanowano dwa wyjazdowe szkolenia do fabryk. A co prywatnie Szefowa Enano planuje na 2024? Prywatnie chciałaby mieć więcej wolnego czasu, ale wie, że jest to raczej mało prawdopodobne, ponieważ kalendarz wyzwań na nowy rok powoli się zapełnia.

Judyta Szczepaniak - Koordynator ds. projektów:

Judyta, zapytana o najistotniejsze wydarzenia tego roku w Enano, wskazała na szkolenia - zwłaszcza na szkolenia zewnętrzne. W 2023 r. zorganizowaliśmy dwa spotkania dla Projektantów we współpracy z Partnerem JAWA Wood, co było pierwszym tego typu przedsięwzięciem w Enano. Pierwsza edycja odbyła się w Salonie Enano, z kolei druga w siedzibie JAWA Wood. Zapytana o plany noworoczne, odpowiedziała, że zamierza podróżować oraz zadbać o swój rozwój.

Magdalena Borowska - Kierownik Salonu

Magdalena wymieniła przebudowy, szkolenia produktowe oraz wdrożenie nowych produktów rękodzielniczych. Osobiście nie posiada planów na nowy rok, ponieważ nie ma w zwyczaju planować z wyprzedzeniem, wszelakie przedsięwzięcia planuje i realizuje z dnia na dzień.

Kamila Kłosińska - Doradca Klienta

Kamila ma jedno wspomnienie, które wyjątkowo utkwiło w jej pamięci - największa w historii salonu dostawa płytek, a konkretnie hiszpańskiego producenta Colorker. Nie da się ukryć, że zawartość tira, który pojawił się na parkingu przed salonem, była imponująca. Kamila ma również jedno, aczkolwiek doniosłe postanowienie - chce być lepszym człowiekiem.

Przegląd najważniejszych wydarzeń w 2023 roku

Styczeń:


Zaleźliśmy się wśród najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce, otrzymaliśmy wyróżnienie "Gazele Biznesu". Jest to najstarszy, najbardziej wiarygodny i najpopularniejszy ranking małych i średnich firm. Enano zostało również laureatem konkursu Roca Polska za
najlepsze zaaranżowanie pokazowej łazienki z wykorzystaniem kolekcji Roca ONA. Byliśmy w Katowicach na targach architektury i designu 4 Design Days, a także wybraliśmy się z wizytą do fabryki oraz showroomu marki Roca Laufen w Gliwicach.
W Salonie pojawiły się pierwsze wyroby z pracowni stolarskiej Pana Marcina Bagińskiego, a oferta produktowa powiększyła się o asortyment wykonany z drewna - deski nawannowe, stołki, umywalkę; wzbudzająca spore zainteresowanie drewniana wanna Pana Bagińskiego, pojawiła się w Enano dopiero w marcu. W salonie trwały prace dotyczące przebudowy boksów Tubądzin.

Luty:


Rozpoczęliśmy współpracę z firmą z JAWA - Studio Wykończenia Wnętrz. Doradcy klienta odbyli szkolenia produktowe z oferty ORiSTO.
Odbyło się pierwsze spotkanie z projektantkami - szkolenie dla Projektantek z Kamilą Lewicką, przedstawicielem marki Laufen, które połączono z warsztatami Mary Kay z profesjonalną wizażystką Anną Kinal. To wydarzenie rozpoczęło cykl szkoleń dedykowanych Projektantkom. Zakończyła się przebudowa boksów w strefie Tubądzin oraz rozpoczęło się skuwanie ekspozycji pod nową kolekcję płytek Cerrad La Mania.

Marzec:


Nawiązaliśmy współpracę z Lem-Bud Deweloper – firmą, która posiada wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej oraz z Art-Centrum Nieruchomości zajmującym się obrotem, pośrednictwem oraz doradztwem w zakresie nieruchomości.
2 marca miało miejsce szkolenie produktowe Geberit połączone z warsztatami tworzenia lasu w szkle. Szkolenie produktowe Geberit przeprowadził manager regionu - Arkadiusz Grzymkowski. Szkoleniowiec zapoznał zgromadzone projektantki i konsultantki sprzedaży Salonu Enano z ofertą produktową marki Geberit, zwłaszcza z innowacjami wprowadzonymi do asortymentu firmy na rok 2023 Geberit - One.
Umożliwiliśmy naszym Klientom możliwość zakupów na raty. Na ekspozycji pojawiły się kabiny prysznicowe marki Kermi. Marzec zakończył się kolejnym szkoleniem produktowym poprowadzonym przez Tomasza Mikołajczaka, reprezentującego firmę Hansgrohe, połączonym z drugą edycja warsztatów lasu w szkle. W związku ze zbliżającą się Wielkanocą, warsztaty zostały zaakcentowane motywem wiosennym.
Odbyliśmy także szkolenie produktowe, tym razem z Panem Januszem Gołatą, reprezentującym firmę Deante. Zapoznaliśmy się z systemem kabin KERRIA PLUS oraz nowościami, m.in. bateriami z kolekcji SILIA.

Kwiecień:


Mieliśmy przyjemność gościć na wydarzeniu - Laboratorium Dobrej Marki - są to spotkania dla projektantów oraz architektów, które odbywają się cyklicznie w różnych miastach w Polsce. Tym razem postawiono na Bydgoszcz i Fabrykę Lloyda.
Udaliśmy się z wizytą do mieszkań pokazowych naszego Partnera - Grupy Moderator. Odwiedziliśmy również naszego Partnera - dewelopera Arkada Invest.
Odbyło się szkolenie dla wykonawców dotyczące technik obróbki i montażu płyt tarasowych 2.0 i 3.0, które przeprowadzone zostało przez szkoleniowców z firm Stargres, Renoplast i Raimondi. Oferta Enano poszerzyła się o lustra firmy Ruke, a pod Salon podjechała - wspominana przez Kamilę, doradcę Klienta - ciężarówka z dostawą płytek hiszpańskiej firmy Colorker.

Maj:

Odwiedziliśmy showroom Deante w Zgierzu.
W połowie miesiąca odbyła się I edycja szkolenia we współpracy z naszym Partnerem, JAWA Wood, pt. "Naturalne drewno i płytki - zgrany duet w aranżacji wnętrz". Prelegentami podczas spotkania byli reprezentanci firm Cerrad oraz Jawor Parkiet. 

W naszej firmie szkoli się nie tylko Zespół, ale również Szefostwo - Państwo Nanowscy wybrali się do Gdańska na spotkanie z Laufen Polska.
W gronie naszych Partnerów pojawił się jeden z lokalnych liderów na rynku nieruchomości -   IDEA Nieruchomości, który od wielu lat zajmuje się pośrednictwem na lokalnym rynku oraz skupia w jednym miejscu osoby zainteresowane sprzedażą, wynajmem czy zakupem mieszkań, domów i lokali użytkowych.

Czerwiec:

20 czerwca odbyło się szkolenie produktowe z RAK Ceramics, które przeprowadził Regionalny Manager Sprzedaży Jacek Jasiński, a w ostatnim tygodniu miesiąca eksperci sprzedaży zostali przeszkoleni z produktów producenta kabin prysznicowych - Kermi Krzysztof Daszkiewicz.
Odbyliśmy szkolenie produktowe z marką Geberit.
Pod koniec czerwca zawitała u nas bydgoska lekkoatletka, mistrzyni olimpijska z Tokio, Pani Iga Baumgart-Witan, która wróciła do Enano z zamiarem urządzenia tarasu.


Lipiec:

W Salonie odbyło się kolejne szkolenie produktowe dla Projektantów oraz naszych Pracowników. Tym razem tematem przewodnim były systemy oświetlenia szynowego od marki Azzardo, o systemach opowiadał Regionalny Przedstawiciel - Tomasz Szewczyk. Dokonaliśmy demontażu ekspozycji i rozpoczęliśmy kolejną przebudowę boksów Cerrad oraz strefy firmy Excellent.


Sierpień:


Odbyło się szkolenie produktowe z marką Geberit przeprowadzone przez Agatę Pająk dla naszych pracowników oraz projektantów. Wybraliśmy się z wizytą na warsztaty makijażu Mary Kay do Anny Kinal. Wsparliśmy bydgoski Dom Rzemiosła - Kujawsko-Pomorską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy. Wraz z producentami (Deante, Cerrad, Terma Group, Kerakoll) dostarczyliśmy materiały oraz wyposażenie do aranżacji i remontu łazienki w wyżej wspomnianej placówce.
Od sierpnia oferta produktowa Salonu została wzbogacona o tapety Wallart. Ukończyliśmy przebudowę strefy Excellent. Powitaliśmy w ekipie nowa koleżankę Mariolę, która objęła stanowisko menagera ds. relacji z projektantami i architektami. Pojechaliśmy z wizytą do Pani Igi Baumgart-Witan.


Wrzesień:


Byliśmy na targach Warsaw Home. W Salonie odbyło się szkolenie produktowe dla naszego zespołu i projektantów z kolekcji Roca Ona. Na ekspozycji pojawiły się grzejniki dekoracyjne Zehnder. Szkolenie produktowe z marką Zehnder przeprowadził przedstawiciel firmy - Mariusz Gwara. Zakończyliśmy pracę nad strefą Excellent. Rozpoczęliśmy demontaż i wyprzedaż ekspozycji Deante.

Październik:


Odbyło się szkolenie produktowe z marką Geberit i BLANCO, które przeprowadzili przedstawiciele Agata Pająk i Andrzej Rak. Współpracujący z nami wykonawcy wzięli udział w szkoleniu produktowym dotyczącym odpływów liniowych Cersanit, które umiliło smaczne śniadanie. Na początku października odbyła się druga edycja szkolenia dla Projektantów we współpracy z naszym Partnerem - JAWA Wood. Prelegentami podczas spotkania byli przedstawiciele firm Paradyż i Chapel Parket. Enano zostało jednym ze sponsorów Tenis Business Lexus CUP.
Nawiązaliśmy współpracę z Biznes Infobroker. Wzięliśmy udział w premierze apartamentu Partnera - Arkada Invest. 27 października 2023 roku w Salonie łazienek Enano odbyło się niecodzienne spotkanie, którego motywem przewodnim było HALLOWEEN oraz mroczne warsztaty plastyczne dla Projektantów, które zorganizowane zostały we współpracy z firmami Laufen Polska, Roca, IRSAP oraz Deante.
W październiku powstawała strefa kuchenna Keno-Meble, Bora oraz Franke. Odnowiliśmy przestrzeń Deante oraz przebudowaliśmy boksy Paradyż. Odświeżyliśmy chillout oraz strefę projektanta.

Listopad:

Pojechaliśmy na targi Warsaw Home. Odbyliśmy szkolenie z marką Tece i przedstawicielem Maciejem Tomasikiewiczem.
Kolejne, tym razem z marką Grohe i przedstawicielem firmy - Piotrem Kamińskim, noszące tytuł "Owocowy zawrót głowy" dotyczyło nowości produktowych wspomnianego producenta oraz warsztatów smoothie dla Projektantów. W Salonie pojawił się nowy ekspozytor dodatków łazienkowych Stella Accesories.

Grudzień:

Wzięliśmy udział w warsztatach kulinarnych w Keno-Meble. Enano zostało laureatem "Gazeli Biznesu". W Salonie pojawiły się nowe płytki 𝑰𝑴𝑷𝑹𝑬𝑺𝑺 𝑴𝑨𝑻 marki Tubądzin oraz spieki Ceramiki Paradyż. Gościliśmy przedstawicieli firm, przyjaciół z życzeniami świątecznymi oraz oczywiście Mikołaja 🙂

Rok 2023 był dla Załogi Enano pracowity. Jaki będzie kolejny? Nie pozostało już nic innego, jak tylko zakończyć podsumowanie roku życzeniami: 

Klientom, Parterom i Przyjaciołom życzymy wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.
Sukcesów zawodowych i spełnienia w życiu prywatnym.
Wszystkiego dobrego!
TagI

wydarzenia


Może Cię również zainteresować

Żegnamy rok 2023

Żegnamy rok 2023
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>