5 sposobów na optyczne powiększenie niedużej łazienki 

Większość Polaków posiada małe łazienki, które czasami mogą sprawiać wrażenie przytłaczających. Niezależnie od tego, czy masz niewielką łazienkę w mieszkaniu, domu czy nawet w mieszkaniu wynajmowanym, istnieje kilka trików, dzięki którym można optycznie powiększyć przestrzeń i nadać jej głębi. W poniższym wpisie, przedstawiamy 5 sposobów, które z pewnością warto jest rozważyć. Zachęcamy do zapoznania się!

Postaw na jasne kolory w małych wnętrzach!

Kolorystyka odgrywa kluczową rolę w optycznym powiększeniu łazienki. Jasne, neutralne kolory, takie jak przede wszystkim biel, ale i kolory kremowe czy pastelowe odcienie, rozpraszają światło i sprawiają, że przestrzeń wydaje się większa i bardziej przestronna. Nie jest jednak powiedziane, że w tych niewielkich wnętrzach nie mogą pojawić się np. czarne akcenty wyposażenia, takie jak baterie łazienkowe czy czarne akcesoria. Mogą być właśnie one ciekawym kontrapunktem kolorystycznym i niesztampowym dopełnieniem jasnej przestrzeni oraz wyróżnikiem mającym duży wpływ na ostateczny charakter aranżacji.

Kolejnym niezwykle ważnym aspektem jest oświetlenie. Nie jest prawdą, że w małych łazienkach wystarczy jedno główne oświetlenie sufitowe. Odpowiednie oświetlenie może odmienić wygląd i optykę przestrzeni łazienki. Dobrze jest wybrać białe światło, które optycznie powiększa pomieszczenie. Dodatkowo, warto rozważyć umieszczenie oświetlenia punktowego w strategicznych miejscach, takich jak nad lustrem czy w narożnikach, aby rozjaśnić ciemniejsze obszary i nadać łazience głębi. Dobrze dobrane oświetlenie łazienkowe ma wpływ na funkcjonalność wnętrze, ale i na jego estetykę.

Duże lustro, przezroczyste przegrody oraz minimalistyczny styl

Duże lustro w łazience jest doskonałym sposobem na optyczne powiększenie przestrzeni. Najkorzystniej jest zamontować je na jednej z dłuższych ścian, aby odbijało światło i tworzyło iluzję większej przestrzeni. Ponadto, lustro może odbijać obraz przeciwnego krańca łazienki, dodając głębi i perspektywy. W małych łazienkach dobrze prezentują się lustra, które nie mają grubej ramy, widocznych cięć. Dobrze jest wybrać duże lustro zlicowane z płytkami. Można postawić też nie na jedno, a nawet na kilka luster w różnych rozmiarach.

Jeśli chodzi o stylistykę w niewielkich pomieszczeniach, niezwykle ważne jest to, by ich nie przytłoczyć. Wtedy bowiem będą sprawiać wrażenie jeszcze mniejszych. Aranżacja minimalistyczna, nowoczesna jest jedną z lepszych opcji. Warto postawić na kilka funkcjonalnych i estetycznych elementów wyposażenia łazienki, które nie tylko spełniają swoje zadanie, ale także nadają łazience harmonijnego i przestronnego charakteru. Jeśli w łazience znajduje się kabina prysznicowa warto jest zastanowić się nad zastosowaniem przezroczystych przegród. Szkło lub półprzezroczysty materiał sprawiają, że przestrzeń prysznicowa wydaje się bardziej otwarta, nie ograniczając wizualnie łazienki. Przezroczyste przegrody pozwalają również na swobodny przepływ światła, sprawiają, że łazienka wygląda na przestronniejszą.


TagI


Może Cię również zainteresować

Nowoczesna jodełka w łazience

Nowoczesna jodełka w łazience
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>