Mariola Podraza —manager ds. relacji z architektami i projektantami

Rozmawiamy z managerem ds. relacji z architektami i projektantami – Mariolą Podrazą.

Enano: Jak długo jesteś związana z branżą łazienkową? Jakie były początki Twojej ścieżki zawodowej?

Mariola Podraza: W branży łazienkowej, a raczej sanitarnej jestem już 20 lat, swoje pierwsze kroki stawiałam u producenta kabin, brodzików i wanien i to tam tak naprawdę zdobyłam największą wiedzę i umiejętności. 10 lat temu przeszłam do handlu w salonach łazienkowych i jestem tu do dziś. Od samego początku polubiłam swoją pracę, kontakt z klientem i ciągłe zdobywanie wiedzy.
E.: Jak długo pracujesz w Enano? 

M.P.: W firmie Enano jestem stosunkowo krótko, bo dopiero pół roku, dokładnie od 16.08.2023 r., ale już zbudowałam sobie bazę klientów i projektantów.

E.: Co Twoim zdaniem wyróżnia Enano na tle konkurencji?

M.P.: Enano to ogromny salon z dużym wyposażeniem, fantastyczni ludzie i grono sprzedawców z wiedzą, a to dziś jest bardzo ważne.

E.: W Enano pełnisz funkcję managera ds. relacji z projektantami i architektami. Na czym polega Twoja praca i jakie warunki współpracy proponujecie projektantom?

M.P.: Moja praca polega na budowaniu dobrych relacji z projektantami i architektami. Projektowanie wnętrz to nie tylko kwestia estetyki, ale również współpracy między architektem wnętrz, mną i inwestorem. Właściwa komunikacja i zdrowa relacja między stronami są kluczowe dla sukcesu i stworzenia pięknego wnętrza. Projektant może u nas skorzystać ze strefy, gdzie może spotkać się z Klientem, omówić szczegóły projektu, dobrać wzory i próbki oraz napić się pysznej kawy. Nie musi posiadać do tego własnego biura. Z projektantami dzielimy się również wiedzą, organizujemy też bardzo dużo szkoleń produktowych.

E.: Co według Ciebie jest ważne w relacjach międzyludzkich i biznesowych?Jak tworzyć i wzmacniać relacje? Jak budować dobre relacje z ludźmi?

M.P.: W budowaniu i utrzymywaniu relacji ważny jest wzajemny szacunek, zaufanie, empatyczne podejście do drugiego człowieka, próba zrozumienia, co chce nam przekazać, umiejętność współpracy, a nie rywalizacji.

E.: Co preferujesz wannę czy prysznic?

M.P.: Zdecydowanie wanna, pozwala na dłuższe i bardziej relaksujące kąpiele, które uwielbiam.

E.: Jaki film ostatnio obejrzałaś ?

M.P.: The Sinner, ale moim ulubionym filmem, do którego co jakiś czas wracam jest film Nietykalni.

E.: Jak odpoczywasz po pracy?Jaki jest Twój sposób na relaks?

M.P.: Jestem osobą bardzo aktywną i nie potrafię siedzieć na miejscu, więc u mnie odpoczynek i relaks wiąże się z dużą aktywnością. Są to np. spacery z moim psem, który jest dla mnie wszystkim, spotkania ze znajomymi i przyjaciółmi, wyjście do kina.

E.: Dziękuję za rozmowę.


TagI

nasza załoga


Może Cię również zainteresować
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>