Położenie tapety to prosty i nieinwazyjny sposób, by udekorować lub całkowicie odmienić wizualnie wnętrze. Kładzenie tapety jest dość proste, przygotowanie ściany i montaż można wykonać nawet samodzielnie. Obecnie oferta produktowa tapet jest bogata, do wnętrza można dopasować stonowane i najbardziej fantazyjne wzory...Czy tapeta to dobry pomysł na łazienkę, gdzie ją ulokować i jakie wzory wybrać - o tym wszystkim dowiecie się z poniższego artykułu.

Tapeta w łazience

Jeśli łazienka posiada dobrą wentylację, okna albo wysokie stropy tapeta nie powinna być kłopotliwa. Dzięki nowoczesnym technologiom produkcji i impregnacji tapety można stosować w strefach o nasilonej wilgotności, nawet tam, gdzie powierzchnia ściany ma bezpośredni kontakt z wodą - w okolicy umywalki, jak również pod prysznicem.
Ciekawe efekty wizualne osiągniemy kładąc tapetę powyżej linii płytek; dzięki czemu możemy łączyć faktury i wzory materiałów; opcjonalnie z tapetą można zestawić drewniane panele.

Wybór tapety - kolor i wzornictwo

W wyborze tapety należy kierować się jej głównym akcentem kolorystycznym,
który ma być docelowo zestawiony z kolorem płytek i z pozostałym wyposażeniem łazienki. Wzór pełni raczej rolę drugorzędną. Jeśli bazą są gładkie płytki, dopasowanie wzoru nie będzie kłopotliwe, z kolei łączenie wzorów i faktur jest wyzwaniem, dzięki któremu można osiągnąć zaskakujące efekty wizualne. Modne są wzory kwiatowe i zwierzęce, odbiór takiego wzornictwa nasuwa skojarzenia spokoju i wyrafinowania; dzięki tapetom tego typu uzyskamy efekt stylu hotelowego. Wzory geometryczne wprowadzą odczucie swoistego rytmu, ruchu lub energii.

tapeta na suficie...dlaczego nie

Aqua Zone - strefa prysznica

Tapety przeznaczone do montażu w strefie prysznica wymagają przygotowania i specjalistycznej impregnacji. Dla pewności i trwałości należy wybrać produkty sprawdzonej firmy. Proponujemy tapety Wallart, które są wytrzymałe i łatwe w montażu. Montując tapetę w strefie prysznica, czy kąpieli stawiajmy na duże formaty, dzięki czemu ściana z tapetą będzie przypominać ozdobny mural, łazienka będzie wyglądać wręcz spektakularnie. Jeśli tapeta położona jest w strefie prysznica pozostałe obszary należy wykończyć już innym - niewzorzystym materiałem - płytkami, czy pomalować farbą lub gładką tapetą.

Wallart  - tapety na wymiar

Wallart posiada w swojej ofercie winylowe tapety przeznaczone pod prysznic;
uściślając dzięki specjalnemu systemowi Aqua Zone - wszystkie wzory tapet od Wallart mogą być zamontowane pod prysznicem. System tapet Aqua Zone jest dostępny na specjalnej siatce, zewnętrzną warstwę wytłoczono strukturą betonu. Do wybranej tapety w zestawie Aqua Zone znajdują się również preparaty do montażu tapety oraz jej impregnacji. Tapety Wall Art są produkowane na wymiar, ponadto mogą być spersonalizowane. Stylistyka produktów Wallart jest bogata i zróżnicowana, kwestia faktury również jest szeroka. Zapraszamy do naszego Salonu w celu zapoznania się z wzornikami tapet.

Tapeta Koło Brassica Pink - Wallart

Corallium 

Malva

Anacardi

Lapillis


TagI

aranżacja, tapety


Może Cię również zainteresować
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>