Przygotuj swoją łazienkę na zimę

Kiedy ostatnio marzyliście o ciepłej kąpieli w wannie lub o gorącym prysznicu? Zimowa aura za oknem nie rozpieszcza i to właśnie m.in. w łazience szukamy pierwszego ratunku dla zmarzniętego ciała po powrocie do domu. Z drugiej strony jeśli łazienka jest niedostatecznie dogrzana, posiada niesprawną wentylację korzystanie z niej, zwłaszcza podczas porannej higieny, jest wyjątkowo nieprzyjemne. Jak usprawnić funkcjonalność łazienki na najbliższe zimowe miesiące?

W pierwszej kolejności zadbaj o izolację okien, gdyż przez nieszczelności ucieka ciepło. Problem z niedostateczną wentylacją rozwiąże pochłaniacz wilgoci. Po wzięciu prysznica warto również ściągnąć wodę i parę z szyb. Łazienka wymaga skutecznego ogrzewania. Planując ogrzewanie stawiaj na znanych i docenionych producentów grzejników. Firma Terma działa na polskim rynku od 1990 roku, oferuje niezawodne produkty w szerokiej gamie wzorów i w bogatej kolorystyce. Idealnym rozwiązaniem podnoszącym komfort użytkowania wnętrza, zwłaszcza łazienki, jest ogrzewanie podłogowe, gdyż bosa stopa ma najczęstszy kontakt właśnie z podłogą łazienkową.

Ściągaczka do wody z uchwytem Omnires UNI

SPRAWDŹ 

Ściągaczka łazienkowa Radaway czarny

SPRAWDŹ 

Półka 40 cm do grzejnika Terma STAND dąb

SPRAWDŹ 

Wartym rozważenia produktem są elektryczne grzejniki, nazywane również suszarkami do ręczników. Elektryczny grzejnik może być uzupełnieniem lub zamiennikiem standardowego grzejnika podłączonego do centralnego ogrzewania oraz idealnym rozwiązaniem na suszenie ręczników, które jest utrudnione zwłaszcza zimą. Suszarka elektryczna Sunerzha Triada posiada ruchome ramiona, które ułatwiają rozwieszenie ręczników, czy elementów garderoby. Zaletą suszarki Sunerzha Asket jest nienachalny design. Pionowa rurka wyposażona w haczyki zajmie niewiele przestrzeni i wpisze się w wystrój każdej łazienki.

Szuszarka elektryczna 1650x50 Sunerzha ASKET

SPRAWDŹ 

Suszarka elektryczna 540x585 Sunerzha TRIADA

SPRAWDŹ 

Model Zenia z kolekcji Zehnder Studio Collection to elektryczny podgrzewacz i suszarka do ręczników, grzejnik na podczerwień oraz termowentylator w jednym zintegrowanym urządzeniu. Możliwość otulenia się ciepłym ręcznikiem zaraz po wyjściu z kąpieli będzie doznaniem luksusu niczym z salonu spa.

Wizualne ciepło – złudzenie wzrokowe, które pozwala poczuć się cieplej

Zadbaj również o dodatkową ilość puszystych ręczników w łazience, dywaniki pod umywalkę, miskę WC, czy wannę. Umiejętnie dobrane dekoracje wzbudzą wzrokowe doznanie ciepła. Na odczuwanie ciepła oddziałują kolory: żółty, pomarańczowy, podobnie jak beże, zgaszony, pudrowy róż. Niezawodne w stworzeniu nastroju będzie ciepłe światło świec oraz sole i pachnące olejki do kąpieli, np.: lawenda, rozmaryn, eukaliptus. Zatroszczenie się o zapewnienie wszystkich czynników, które usprawniają ogrzanie i suszenie łazienki zwiększy komfort jej użytkowania zimą.


TagI

grzejniki łazienkowe, ogrzewanie łazienki, suszarki do ręczników


Może Cię również zainteresować
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>