Łazienka z motywem kwiatowym 

Kwiaty są wieloznacznym symbolem i mają różne znaczenie w zależności od kontekstu, kultury i rodzaju kwiatów. Zazwyczaj jednak kojarzone są z romantycznym nastrojem, powiewem świeżości oraz idealnym wzornictwem. Z tych też powodów motywy roślinne coraz częściej spotkać można nie tylko w klasycznych łazienkowych aranżacjach, ale także i tych typowo nowoczesnych. Wprowadzając do wnętrza lekkość, romantyzm można stworzyć wnętrze, które będzie z pewnością sprzyjać odczuciu relaksacji, odpoczynku. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat aranżacji łazienki z motywem roślinnym? Jeśli tak, zapraszamy do zapoznania się z poniższym tekstem. 

Płytki czy tapeta z kwiatowym motywem?

Zauważyć można, że w łazienkach, w których występuje motyw kwiatowy, roślinny, znajduje się on na płytkach. Nie ma w tym nic dziwnego, bo właśnie na płytkach można go najlepiej wyeksponować. Bardzo często kwiatowe motywy są łączone z popularnym białym marmurem na ścianach. Ciekawie prezentuje się także w otoczeniu monochromatycznych płytek, nie tylko tych jasnych, ale i ciemnych. Wybór kwiatowych motywów jest obecnie ogromny! Chociaż jak podkreślają eksperci, do nowoczesnych wnętrz lepiej pasują te o większej powierzchni, natomiast do łazienek klasycznych mniejsze, często też w żywszych kolorach.

Aktualnie na ścianach w łazience modne są nie tylko płytki, ale także i tapety. Z każdym rokiem cieszą się one coraz większym zainteresowaniem. Popularność ich związana jest nie tylko z ogromnym wyborem wzorów, kolorów czy faktur, ale także z tym, że z pewnością są dużo tańsze od płytek ściennych. Poza tym położenie ich jest znacznie łatwiejsze. Wiele osób z tym zadaniem radzi sobie samodzielnie. Ciekawie prezentują się tapety z dużymi kwiatowymi wzorami. Mogą być interesującym i przykuwającym wzrok kontrapunktem dla stonowanych płytek.

Wzory roślinne i kwiatowe w łazience? Na jaką kolorystykę postawić?

Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Myśląc o kwiatach zazwyczaj przed oczami pojawiają się kolory pastelowe, róże, fiolety, błękity, delikatna zieleń. Taka kolorystyka idealnie wpiszę się w stylistykę łazienki Urban Jungle. Kolory nie muszą być wtedy pastelowe, a wręcz żywe i intensywne. Trend ten inspirowany jest dżunglą, wspaniałą fauną i florą, która przez printy, wzory przenoszona jest do miejskich wnętrz. 

Nie w każdym wnętrzu sprawdzą się żywe czy też pastelowe kolory. Dużą popularnością cieszą się ciemne, wręcz czarne tapety czy płytki, na których to motywy roślinne i kwiatowe wykonane zostały w kolorach jasnych: bieli, beżach, kolorze srebrnym lub jasnym złocie. Takie rozwiązanie jest nie tylko wyjątkowo eleganckie, ale i intrygujące. Kwiaty na czarnym tle nie są czymś oczywistym. Z tego względu mają tak duży wpływ na charakter pomieszczenia. Często są też jedyną ozdobą w monochromatycznych i ultranowoczesnych łazienkach.

W łazience z motywem roślinnym mogą pojawić się także pasujące dodatki. Akcesoria i dodatki są kluczowym elementem w tematycznej łazience. Wybierz ręczniki, dywaniki, zasłony prysznicowe i inne elementy wyposażenia z kwiatowymi wzorami lub aplikacjami. Poza tym żywe kwiaty i rośliny doniczkowe to doskonały dodatek do łazienki z motywem kwiatowym. Dodają one wnętrzu świeżość i naturalność.

Tapeta winylowa BN Walls FIORE BIRDS OF PARADISE

SPRAWDŹ 

Tapeta winylowa BN Walls VAN GOGH RED ORANGE

SPRAWDŹ 


TagI

aranżacja łazienki, płytki, tapety


Może Cię również zainteresować
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>