Łazienka bez okna – jak ją zaaranżować?

Łazienka bez okna może stanowić wyzwanie aranżacyjne. Zazwyczaj jest to pomieszczenie, które znajduje się w mieszkaniach z wielkiej płyty, które nie zawsze były projektowane na funkcjonalne. Największym problemem takich wnętrz jest brak dostępu do naturalnego światła. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat aranżacji łazienki bez okna? Jeśli tak, koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Jakie oświetlenie do łazienki bez okna?

Tak jak wspomnieliśmy już wyżej, w pomieszczeniach, w których nie ma okna, nie ma dostępu do naturalnego światła. Z tego względu tak istotne jest dobranie optymalnego oświetlenia, które pozwoli na komfortowe użytkowanie łazienki, precyzyjne wykonywanie danych czynności higienicznych, a także i będzie miało wpływ na optyczne powiększenie małych wnętrz. Oświetlenie ogólne jest podstawowym źródłem światła w łazience. Może to być sufitowe światło punktowe lub lampa sufitowa. Przed wyborem należy się upewnić, że oświetlenie ogólne jest jasne i równomiernie rozproszone, aby oświetlić całe pomieszczenie.

Nie jest prawdą, że w małych łazienkach wystarczy zamontować tylko oświetlenie główne sufitowe. Dodatkowo doświetlone powinno być lustro, a także i strefa kąpieli. W tym celu warto zastosować oświetlenie punktowe lub popularne kinkiety, które ze względu na szeroki wybór dopasować można do każdej stylistyki. W łazience mogą znaleźć się także świece, dzięki którym wnętrze może się przeobrazić w prywatną strefę komfortu.

Mała łazienka bez okna - zadbaj o optyczne powiększenie wnętrza!

Okno w łazience to nie tylko źródło naturalnego światła czy dobra opcja wentylacji, ale także i element, który ma wpływ na optyczne powiększenie wnętrza. W przypadku małych łazienek bez okna warto jest zastosować triki, dzięki którym pomieszczenie wyda się bardziej przestronne. Duże lustra mogą optycznie powiększyć łazienkę, odbijając światło i przestrzeń. Możesz rozważyć montaż lustra o pełnej wysokości nad umywalką lub na jednej ze ścian. Ciekawym rozwiązaniem we współczesnych aranżacjach łazienek jest zawieszenie kilku luster o różnej wielkości.

Istotna jest również kolorystyka. Unikaj ciemnych kolorów, które mogą sprawić, że łazienka będzie wydawać się mniejsza. Zamiast tego wybierz jasne odcienie ścian, płytek i akcesoriów. Najkorzystniej jest wybrać jednolite płytki podłogowe i ścienne, przez co łazienka wyda się bardziej spójna i przestronna. Płytki z wykończeniem w połysku, będą dodatkowo odbijać światło. Warto też zadbać o optymalny wybór mebli łazienkowych. W małych łazienkach dobrze prezentują się szafki podwieszane, które mają wpływ na optyczne powiększenie przestrzeni podłogowej. Poza tym są niezwykle funkcjonalne. Wiszące szafki podumywalkowe można zawiesić na wysokości dopasowanej do wzrostu domowników. Ten sposób montażu umożliwia również łatwe wyczyszczenie podłogi. 

Lampa wisząca pojedyncza Ummo KOBAN B czarna

SPRAWDŹ 

Lustro LED okrągłe 80 Elita ROUND

SPRAWDŹ 


TagI

aranżacja łazienki, ekspozycja


Może Cię również zainteresować
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>