Łazienka z oświetleniem liniowym 

Oświetlenie jest kluczowym elementem wyposażenia każdej łazienki. Tak naprawdę oświetlenie powinno być nie tylko funkcjonalne, ale także i dekoracyjne. W pomieszczeniach bez okna odgrywa ogromną rolę, ponieważ tylko wtedy, gdy jest dobrze dobrane, można komfortowo korzystać z łazienki i wykonywać dane czynności higieniczno-pielęgnacyjne. Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszy się oświetlenie liniowe. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat? Jeśli tak, koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Jak wybrać idealne światło do łazienki?

Idealne oświetlenie łazienki będzie zależało od konkretnych potrzeb i preferencji, a także od wielkości i stylu łazienki. Oświetlenie łazienki można podzielić na trzy główne rodzaje:

  • Oświetlenie ogólne: To jest główne źródło światła w łazience, które zapewnia oświetlenie w całym pomieszczeniu. Oświetlenie ogólne powinno być wystarczająco jasne, aby umożliwić wykonywanie codziennych czynności, takich jak mycie, golenie, makijaż, itp. Warto zastosować żarówki o odpowiedniej temperaturze barwowej (zazwyczaj około 4000-5000 Kelwinów), które zapewnią neutralne białe światło.

  • Oświetlenie zadaniowe: Oświetlenie to ma na celu ułatwienie wykonywania konkretnych czynności, takich jak golenie, makijaż. Idealnie oświetlenie zadaniowe powinno być zamontowane nad lustrem lub obok niego, aby uniknąć cieni na twarzy. Lustra z wbudowanym oświetleniem lub taśmą LED wokół lustra są popularnymi rozwiązaniami.

  • Oświetlenie dekoracyjne: Oświetlenie dekoracyjne może dodatkowo podkreślić estetykę łazienki. Można zastosować oświetlenie punktowe lub akcentowe, które będzie oświetlać dekoracyjne elementy, takie jak ozdobne kafelki, ramki z grafikami/plakatami czy rośliny doniczkowe. To oświetlenie można dostosować do stylu łazienki i gustu domowników.

Warto również wybrać oświetlenie, które jest odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią (co najmniej IP44, zgodnie z normami bezpieczeństwa) i łatwe do utrzymania w czystości.

Oświetlenie liniowe - czyli jakie?

Zauważyć można, że we współczesnych aranżacjach łazienek coraz częściej pojawia się oświetlenie liniowe. Zostało ono zaprojektowane do równomiernego oświetlenia długich obszarów lub linii. Jest to idealne rozwiązanie szczególnie w łazienkach nowoczesnych, minimalistycznych oraz wszędzie tam, gdzie niezbędna jest gra światłem i podkreślenie dłuższych linii. Ten rodzaj oświetlenia często montowany jest na jednej z dłuższych ścian, chociaż nie jest to oczywiście żadna reguła.

W zależności od konkretnej aplikacji i potrzeb, oświetlenie liniowe może przybierać różne formy, takie jak: taśmy LED, świetlówki liniowe, lampy sufitowe lub specjalne reflektory. Jest to rozwiązanie często stosowane w projektach oświetleniowych, które wymagają jednolitego i efektywnego oświetlenia obszarów o znacznych rozmiarach.

Lampa szynowa 24W 4000K Azzardo SAGA TRACK MAGNETIC CORNER czarna

SPRAWDŹ 

Lampa szynowa 7W 3000K Azzardo NIKO TRACK MAGNETIC złota / czarna

SPRAWDŹ 

Lampa szynowa 12W 4000K Azzardo ALDO TRACK MAGNETIC czarna

SPRAWDŹ 


TagI

aranżacja łazienki, oświetlenie


Może Cię również zainteresować
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>