Dariusz Glugla

Co mnie inspiruje Czyli jak powstają moje projekty


Dariusz Glugla – projektant z 15-letnim doświadczeniem, które obecnie wykorzystuje w tworzeniu wizualizacji łazienek dla Klientów Salonu Enano.

Sam o sobie: samouk. Gdyby nie to, że za własne pieniądze kupił pierwszy, w tym czasie drogi program do projektowania, już dawno by sobie odpuścił – tak skomplikowany na początku się wydawał. Najbardziej w projektowaniu lubi efekt końcowy, kiedy Klient jest zadowolony. Sukcesem są Klienci, którzy wracają po projekt łazienki - a tych nie brakuje.

Przygoda z projektowaniem…

Po ukończeniu studiów podjął prace jako przedstawiciel handlowy marki Opoczno, co okazało się dobrym kierunkiem - już wkrótce miał zacząć projektować łazienki, głównie w oparciu o modne w tym czasie płytki. Projektowanie było kolejnym krokiem w rozwoju Salonu przejętym po teściu.

Z początku projekty łazienek miały przyciągnąć Klientów – i tak się zresztą stało. Bud-Land, salon, który  był pierwszym Salonem Łazienek w Bydgoszczy, a który potem został zastąpiony nowoczesnym salonem Enano, jako pierwszy oferował tworzenie projektu łazienki przez profesjonalnego projektanta – co teraz jest standardem. Z czasem praca w branży i nauka projektowania zamieniły się w pasję i sposób na życie.

Projektowanie? Przede wszystkim nastawione na funkcjonalność

Projekty Darka Glugli to przede wszystkim wyjście naprzeciw codziennym potrzebom Klientów – łazienka najpierw musi spełniać podstawowe funkcje, w drugiej kolejności dopiero jest nastawienie na design.

Co warto przygotować przed spotkaniem z projektantem?

Najważniejsze jest dobre zwymiarowanie łazienki – bez tego ciężko cokolwiek zrobić. Kolejną rzeczą którą powinniśmy przemyśleć jest styl w jakim widzimy naszą łazienkę – czy jest on nowoczesny, czy tradycyjny? Na tym etapie informacje nie muszą być szczegółowe jednak warto żebyśmy mieli w głowie zarys naszych oczekiwań. Równie ważna jak styl jest kolorystyka ale z tym Klienci najczęściej nie mają problemu.

Jak wygląda spotkanie z projektantem Darkiem i ile czasu warto na nie przeznaczyć?

Pierwsze spotkanie to rozmowa o oczekiwaniach Klienta, wybór płytki. Wszystkie spotkania odbywają się w przyjaznej atmosferze – Klienci siedzą na wygodnej kanapie, przy kawie z naszego Salonowego ekspresu. Kolejne spotkanie to przedstawienie przez Pana Darka przygotowanego projektu i omówienie go z Klientem. Spotkania trwają w zależności od tego ile czasu potrzebuje Klient – niektórym wystarczy 30 minut, inni mogą potrzebować 2 godzin konsultacji, żeby poczuć się pewnie z projektem.

Kiedy przyjść po projekt, jeśli planujemy remont oddalony w czasie?

Optymalnym czasem, z punktu widzenia budowy czy mieszkania deweloperskiego jest pół roku. Najczęściej w tym czasie znamy już wymiary łazienki, a jednocześnie jest to czas kiedy możemy przygotować projekt przed podjęciem działań instalacyjnych – mamy więc większą dowolność. Dodatkowo - okres pół roku jest takim czasem, gdzie wiemy, że asortyment nie zmieni się tak bardzo, jak na przykład w przeciągu dwóch lat – więc nasza łazienka będzie zgodna z aktualnymi trendami.